Szczenięta

Szczenięta w naszej hodowli nie będą pojawiać się często, ale każdy miot zostanie przez nas zaplanowany tak, aby przyszli rodzice mieli szansę przekazać swoim dzieciom to, co naprawdę kochamy w tej rasie. Dokładamy wszelkich starań, aby nasz dom opuszczały psy dzielne, odważne, gotowe do podejmowania nowych wyzwań oraz do życia w swoich nowych, kochających rodzinach.

Jeżeli jesteś zainteresowany szczeniakiem z naszej hodowli, zapoznaj się z naszymi planami hodowlanymiskontaktuj się z nami. Obejrzyj też naszą galerię, zobacz jak nasze psy żyją na co dzień i zastanów się, czy naszemu dzieciakowi będziesz w stanie zapewnić równie dobre życie!

Mówi się, że hodowla to polepszanie rasy i to właśnie jest naszym celem. Mamy jednak odwagę przyznać, że nie każde szczenię jest wybitnym przedstawicielem rasy nawet jeśli jest ono owocem naszego wymarzonego skojarzenia. Nie będziemy oszukiwać nabywców, że każde urodzone u nas szczenię nadaje się, aby je pokazywać na wystawach. Uważamy jednak, że niezależnie od swojego eksterieru, każdy pies zasługuje na to, aby mieć najlepszy z możliwych dom i takich domów będziemy szukać dla naszych dzieci.

Naszym celem nie jest produkcja szczeniąt, ale hodowla psów.

Od przyszłych właścicieli naszych szczeniaków nie wymagamy domów z ogrodem ani zapewnień o braku życia zawodowego. Wymagamy, aby naszym dzieciom zapewnili odpowiednio dużo miłości i żeby mieli czas i ochotę pomóc im wyrosnąć na zdrowych i szczęśliwych przedstawicieli swojej rasy, a żeby to osiągnąć, należy bez wątpienia zapewnić psu spełnienie podstawowych potrzeb. Jeśli więc wyobrażasz sobie swojego psa bardziej jak piękne, błyszczące zwierzę płynące za tobą po parku z gracją jak po ringu wystawowym niż jako mokrego, ubłoconego stwora, który właśnie wykąpał się w rowie i zamierza teraz znaleźć trochę bażantów, nie pytaj nas o szczeniaka. Chcemy bowiem, aby nasze szczenięta trafiały do domów, w których rozumie się ich potrzeby, a nie traktuje jak showmanów. Show trwa tylko chwilę, reszta to normalne życie, które przez kilkanaście lat dzielić będziemy z naszym gordonem w tych dobrych i tych gorszych chwilach. Przyszły właściciel gordona nie musi być myśliwym, ale powinien zdawać sobie sprawę, z potrzeb swojego psa.

W naszej hodowli zamierzamy tak dobierać rodziców szczeniąt, żebyśmy mogli być przekonani, że sami kupilibyśmy szczenię z takiego skojarzenia. Ważny jest dla nas eksterier, ale jeszcze ważniejsze zdrowie, temperament i charakter przyszłych rodziców. Zdajemy sobie sprawę, że nasze dzieci to nasza wizytówka i do końca życia będziemy za nie w pewien sposób odpowiedzialni.

Chcemy więc utrzymywać kontakt z nowymi właścicielami naszych szczeniaków. Zawsze będą mogli liczyć na nasze wsparcie i pomoc w wychowaniu swojego psa tak, aby był dla nich taką samą radością jak nasze psy dla nas.

Każde szczenię wyjeżdżające z naszego domu otrzyma metrykę ZKwP, dokumentację weterynaryjną oraz wyprawkę zawierającą zapas jedzonej dotąd karmy na oraz wszystko, co potrzebne maluchowi w pierwszych chwilach w nowym domu.

Nie sprzedajemy szczeniąt bez rodowodu.